Soko osvojio osam medalja na državnom prvenstvu za pionire
Tekvondo klub Soko iz Raške ostvario je zapažen uspeh na Državnom prvenstvu za pionire, održanom u subotu 9. maja u Sportskoj hali „Ranko Žeravica“ u Beogradu, gde su njegovi takmičari osvojili ukupno osam medalja — tri srebrne i pet bronzanih odličja.
Srebrne medalje osvojili su Neda Kovačević u kategoriji pionira do 40 kilograma, Tara Mandić u kategoriji pionira do 31 kilograma i Dušan Milić u kategoriji pionira preko 57 kilograma.
Bronzana odličja pripala su Vasiliju Bogojeviću u kategoriji pionira do 27 kilograma, Dušanu Trikošaninu do 33 kilograma, Janku Dizdareviću do 36 kilograma, Luki Dragičeviću preko 57 kilograma i Anđeliji Čorbić u kategoriji pionira do 33 kilograma.
„Naši Mladi Sokolovi pokazali su veliku hrabrost, borbenost i požrtvovanost na tatamiju. Posebne pohvale upućujemo Nedi, Tari i Marku, koji su prvi put nastupili na državnom prvenstvu i odmah stigli do finalnih borbi, što je dokaz da najveći uspesi tek dolaze“, izjavio je trener kluba Veljko Veselinović.
U klubu su posebno zahvalili pomoćnim trenerima Ani Zdravković i Anastasiji Balović na velikom trudu, energiji i posvećenosti u radu sa mladim sportistima.
Ostavite komentar